11ο Αγωνιστικό Σαββατοκύριακο του Κιλκισιακού και των Ακαδημιών του 18 & 19/12/2021
Στο 11ο Αγωνιστικό Σαββατοκύριακο της φετινής σεζόν, αγωνίσθηκαν η ανδρική μας ομάδα και τα τμήματα Κ14 και Κ16 των ακαδημιών μας. Η Ανδρική ομάδα ήρθε σε ισόπαλο αποτέλεσμα με την ΑΕ Πολυκάστρου ενώ στις ακαδημίες, το τμήμα μας K14, αγωνίσθηκε ενάντια στην Ακαδημία ποδοσφαίρου ΠΡΟ στο γήπεδο του Ατέρμων, και η Κ16 μετέβη στο γήπεδο της Ιωνίας, για να ανταγωνισθεί την ομάδα της πρωτοπόρου Βέροιας για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Μακεδονίας.

Ανδρική Ομάδα: ΑΕ Πολυκάστρου - Α.Ο. Κιλκισιακός 2-2

Α1 ΕΠΣ Κιλκίς / 10η Αγωνιστική

Σε μία δύσκολη και ανταγωνιστική έδρα, η ομάδα μας προσπάθησε για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.

Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο (2-0), παρολ'αυτά, ανέβασε τους ρυθμούς της στο δεύτερο και ήρθε σε ισόπαλο αποτέλεσμα με την ΑΕ Πολυκάστρου για την 10η Αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 κατηγορίας της ΕΠΣ Κιλκίς.

Ευχαριστούμε την ΑΕ Πολυκάστρου για την φιλοξενία και της ευχόμαστε καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα.

Κ16: Ν.Π.Σ Βέροια - Α.Ο. Κιλκισιακός

4ος Όμιλος ΕΠΣ Μακεδονίας (9η Αγωνιστική)

Απέναντι στην πρωτοπόρο Βέροια, και παρά τις πολλές απουσίες, ο Α.Ο. Κιλκισιακός, με συμμετοχές και νεαρότερων ηλικιακά ποδοσφαιριστών, πραγματοποίησε μία από τις καλύτερες φετινές του εμφανίσεις.

Η ομάδα μας προηγήθηκε στο 34ο λεπτό με κοντινό πλασέ του Αρναουτίδη, όπου ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο 2ο ημίχρονο, η Βέροια ισοφάρισε στο 54ο λεπτό και προηγήθηκε στο 68ο λεπτό.

Η ισοφάριση της δικής μας ομάδας, ήρθε στο 73ο λεπτό, με ψιλοκρεμαστό πλασέ του Σιδηρόπουλου, παρότι έπαιζε με 10 ποδοσφαιστές στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα, λόγω κάποιων τραυματισμών και έλλειψη άλλων αλλαγών.

Συμμετείχαν οι: Μωυσίδης, Κυπρίτης, Βορνίτης, Παπαδόπουλος Χρ., Αλμασίδης Γ., Σιδηρόπουλος Π., Ιωαννίδης Σ., Αλμασίδης Κ., Σερεμετίδης, Μιλεούνης, Αρναουτίδης, Σουλτανίδης, Δεμερτζής.

Ευχαριστούμε την Ν.Π.Σ. Βέροια για την φιλοξενία και της ευχόμαστε καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα.

Κ14: Α.Ο Κιλκισιακός - Ακαδημία ποδοσφαίρου ΠΡΟ

6ος Όμιλος ΕΠΣ Μακεδονίας (9η αγωνιστική)

Η σημερινή απόδοση της ομάδας του κ.Σιδηρόπουλου, έφερε το θετικό αποτέλεσμα στο τέλος, παρόλο που ήταν πολύ καλός ο αντίπαλος, προσπάθησε και αυτός για την νίκη, δυσκόλεψε σε κάποιες περιπτώσεις και έκανε ευκαιρίες (2-1 στο ημίχρονο).

Στο ημίχρονο οι οδηγίες που δόθηκαν από τον προπονητή, περιόρισαν τον αντίπαλο, σε συνάρτηση με το βάθος του πάγκου που είχαμε σήμερα και τον άφησαν ικανοποιημένο, κυρίως από την απόδοση της ομάδας στο δεύτερο ημίχρονο.

Ευχόμαστε στην Ακαδημία ποδοσφαίρου ΠΡΟ, καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα.