Πέμπτη 1 Μαρτίου 2012

Μεγάλη νίκη του "ΑΕΤΟΥ" Κιλκίς επί του Πανεδεσσαϊκού

Άλλη μία νίκη πρόσθεσε η ομάδα των Ανδρών την Κυριακή 26-2 στον εξ αναβολής αγώνα της 17ης Αγωνιστικής μέσα στην έδρα του Πανεδεσσαϊκού όπου και παρατάχθηκε με πολλές απουσίες και με μόνο 7 παίκτες συνολικά κάτι όμως που δεν την επηρέασε στο τελικό αποτέλεσμα. Το ξεκίνημα ήταν κακό με την ομάδα μας να χάνει στο 1ο δεκάλεπτο με 11-9, στην συνέχεια όμως ισορρόπησε απόλυτα το παιχνίδι παίρνοντας το πάνω χέρι και κλείνωντας το ημίχρονο με 24-28.

Από το ξεκίνημα του τρίτου δεκαλέπτου ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή της σε άμυνα και επίθεση προσέχωντας να μην φορτωθούν με φάουλ κρατώντας όμως και την γηπεδούχο ομάδα στους 35 πόντους και παράλληλα βρίσκοντας τις κατάλληλες λύσεις στην επίθεση με το σκορ να ανεβαίνει στο 32-47 και με τελικό αποτέλεσμα 35-56 και την διαφορά στους 21 πόντους.
Τα δεκάλεπτα ήταν: 11-9, 24-28, 32-47, 35-56. "ΑΕΤΟΣ": (Παπαδόπουλος Δημ.) Παπαδόπουλος Συμ. 9(2), Ημερίδης 23(3), Μπολυμένης 2, Μουρζίδης, Ξανθόπουλος 14, Τάτσης, Κούτουλας 8(1).

Ανακοινώνουμε επίσης ότι το ΣΑΒΒΑΤΟ 3-3-2012 η Ακαδημία μας θα φιλοξενήσει στα δυο γήπεδα της πόλης μας (ΝΕΟ ΔΑΚ και 2ου Γυμνασίου) την Ακαδημία των ΙΚΑΡΩΝ ΣΕΡΡΩΝ με την συμμετοχή 6 τμημάτων.