Ιωάννινα: ΑΓΣ Ιωαννίνων - ΕΥΑΘΛΟΣ Πολυκάστρου 75-61

- Κυριακή 22 Νοεμβρίου 2015 Αθλητικό Κέντρο Ιωαννίνων
- 7η αγωνιστική πρωταθλήματος μπάσκετ Γ΄Εθνική
- ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ - ΕΥΑΘΛΟΣ ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟΥ 75-61
Στην πρωτεύουσα της Ηπείρου, τα Γιάννινα, ο ΕΥΑΘΛΟΣ με αντίπαλο τον ΑΓΣ Ιωαννίνων, για μία ακόμη αγωνιστική, φανέρωσε τις γνωστές παθογένειες των εκτός έδρας αγώνων με κακό αγωνιστικό πρόσωπο που δεν του αρμόζει σύμφωνα με τις δυνατότητες του και ηττήθηκε φυσιολογικά με σκορ 75-61.

Στην αντίπερα όχθη της <λίμνης> υπήρχε μία ομάδα που ξεκάθαρα το μοναδικό της προσόν ήταν η εμπειρία και μόνο, που ήταν όμως αρκετή για την κατάκτηση των 2 βαθμών και την ήττα του ΕΥΑΘΛΟΥ.

Για ένα μόνο ημίχρονο η Πολυκαστρινή ομάδα πάλεψε το παιχνίδι και πίστεψε στις δυνάμεις της και ήταν κοντά στο σκορ (36-32).

Στο δεύτερο ημίχρονο στον αγωνιστικό χώρο μπήκαν μόνο οι ασπρόμαυρες φανέλες των παικτών του Πολυκάστρου και φυσιολογικά το τελικό σκορ 75-61 επιβράβευσε τις προσπάθειες των παικτών του ΑΓΣΙωαννίνων.

Διαιτητές: Κέτουλας-Δολγύρας

ΑΓΣ Ιωάννινα – Εύαθλος Πολυκάστρου 75-61

Δεκάλεπτα: 24-17, 36-32, 57-48, 75-61

Ιωάννινα (Τσουκανέλης): Μουζακίτης 3 (1), Γεωργίου, Μπαρτζώκας 8, Κοντός 12 (2), Αντωνίου, Σκορίλας 3 (1), Πάτρας 8, Φίλιος 4 (1), Αυγερινός 29 (5), Μάλλιος, Μάντζιος 8, Τζίμας.

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Γκαντίδης 4 (1), Ημερίδης 25 (1), Πούλος 10, Κουτούλας, Ζεμπεκίδης 2, Κηρύκος 2, Πολυχρονίδης 8 (1), Τσελέκης 3, Σιδηρόπουλος 7, Βαρβούτας.