Τετάρτη 26 Μαΐου 2021

Επιστροφή στις νίκες για την Αναγέννηση Πλαγιάς

Δελτίο τύπου Α
ναγέννησης Πλαγιάς

Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα μετά τη σύντομη κακή παρένθεση (με τη Νίκη Αγκαθιάς την περασμένη Κυριακή και την ήττα μετά δύο μήνες μακριά από την ήττα) και νίκη επί του Αγροτικού Αστέρα με σκορ 3 - 1 για την Αναγέννηση Πλαγιάς.

Κάνοντας ένα ακόμη βήμα προς την επίτευξη του στόχου της σωτηρίας οι παίκτες του Γ. Χατζηιωαννίδη έκαναν το καθήκον τους και πήραν εύκολα το βαθμολογικό τρίποντο ατενίζοντας και πάλι με αισιοδοξία το μέλλον.

Παίζοντας με νου και ψυχή επικράτησαν του μεγάλου αντιπάλου Αγροτικού Αστέρα και έδωσαν συνέχεια για τους επόμενους δύο τελικούς. Εκεί που θα κριθούν όλα για την χρονιά αυτή.

Γκολ από τα αποδυτήρια στα πρώτα δευτερόλεπτα του αγώνα από τον Δ.Ιωαννίδη και 1 - 0, 12ο λεπτό Μ. Γρηγοριάδης 2 - 0, 51ο λεπτό ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα του και διαμόρφωσε το 3 - 0 και κάπου εκεί η υπόθεση ποιος θα είναι ο νικητής έληξε παρά του ότι απέμεναν 40 λεπτά κανονικής διάρκειας αγώνα.
Οι Θεσσαλονικείς δέκα λεπτά αργότερα από το τρίτο γκολ που μάζεψαν τη μπάλα από τα δίχτυα τους μείωσαν σε 3 - 1 με τον Στρουμπίνη και αποδέχθηκαν την ήττα τους μη κάνοντας τίποτε άλλο έως τη λήξη του αγώνα.

Τα φώτα πλέον στο παιχνίδι της επόμενης αγωνιστικής με αντίπαλο τον Μ. Αλέξανδρο Τρικάλων ΗΜΑΘΙΑΣ όπου ένα θετικό αποτέλεσμα θα ανεβάσει περισσότερο την ήδη καλή ψυχολογία μετά το σημερινό νικηφόρο παιχνίδι στο Κιλκισιώτικο συγκρότημα στην προσπάθεια του να τερματίσει στο τέλος σε βαθμολογική θέση σωτηρίας.