Τρίτη, 17 Νοεμβρίου 2015

Πέρασμα και από τη Φύσκα για τον Κιλκισιακό

Τρίτη στη σειρά νίκη για τη δεύτερη ομάδα του Κιλκισιακού που επιβλήθηκε εκτός έδρας με 1-0 της Φύσκας. Στους έντεκα βαθμούς πλέον τα παλικάρια του Γιώργου Πελίδη, που την επόμενη αγωνιστική πηγαίνουν στη Κορωνούδα.
Ήταν η καλύτερη έως τώρα εμφάνιση για τους μικρούς του Κιλκισιακού που έχασαν τρία ανεπανάληπτα τετ-α-τετ στο πρώτο ημίχρονο, ενώ ο τερματοφύλακας Κουτουκιάς πραγματοποίησε δύο πολύ καλές αποκρούσεις.

Εξαιρετική απόδοση στην επανάληψη, με τον Μασμανίδη να χάνει τετ-α-τετ στο 50', αλλά δέκα λεπτά αργότερα τον Παναγιώτη Ζαμανόπουλο να δέχεται κάθετη πάσα, να ντριμπλάρει και τον αντίπαλο πορτιέρο και σε κενό τέρμα να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα. Ο 15χρονος σέντερ φορ σκοράρει σε πέντε σερί παιχνίδια.
Στη συνέχεια η ομάδα μας έχασε σωρεία ευκαιριών, όμως δεν απειλήθηκε καθόλου και έφτασε σε άλλη μια νίκη.

ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ Β΄: Κουτουκιάς, Κωτάκης (80' Ντοριάν), Κ. Τσακιρίδης, Χ. Ζαμανόπουλος, Η. Κουραλίδης, Μόνης, Φιλιππίδης (67' Φανίδης), Κελεσίδης, Π. Ζαμανόπουλος, Ιωσηφίδης (67' Γ. Κουραλίδης), Μασμανίδης.