Τετάρτη 8 Νοεμβρίου 2017

ΑΟΚ Γουμένισσας - Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς 88-20

Δελτίο τύπου ΑΟΚ Γουμένισσας
Τον Μέγα Αλέξανδρο Λεπτοκαρυάς υποδέχθηκε ο ΑΟΚ Γουμένισσας για την τέταρτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β' ΕΚΑΣΚΕΜ. Όπως φαίνεται και από το τελικό αποτέλεσμα (88-20), η Γουμένισσα είχε ένα εύκολο απόγευμα, κάτι που επέτρεψε στον προπονητή της ομάδας μας να «μοιράσει» τον χρόνο σε όλους τους αθλητές της ομάδας.

Στο αγωνιστικό σκέλος, οι γηπεδούχοι μπήκαν «δυνατά» στο παρκέ και τελείωσαν το πρώτο δεκάλεπτο με διαφορά 16 πόντων (21-5). Στο ίδιο «τέμπο» συνεχίστηκε και το δεύτερο δεκάλεπτο, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το ευρύ +32 (45-13).

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν το λιγότερο παραγωγικό από τα υπόλοιπα, αφού έληξε με επιμέρους σκορ 12-3 και ανέβασε την διαφορά στο +41 (57-16). Ο αγώνας είχε κριθεί από πολύ νωρίς, και συνεπώς το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, με την Γουμένισσα να ανεβάζει την διαφορά του σκορ στο τελικό +68 (88-20).

Διαιτητές: Σαλαπάνης, Καψίδης

Δεκάλεπτα: 21-5, 45-13, 57-16, 88-20

ΑΟΚ Γουμένισσας (Γερακάρτσης): Σανίδας 3 (1 τρ.), Τζάκος Η. 2, Τζάκος Γ. 8, Ζεμπεκίδης 5, Κώστας 11, Γέγας 2, Μπέλτσης 23 (4 τρ.), Τάσιος 4, Σαμαράς 2, Τζιτζίδης 17 (2 τρ.), Αντωνίου 11 (1 τρ.)

Το Σάββατο (11/11-16:00), ο ΑΟΚ Γουμένισσας ταξιδεύει στο Κιλκίς για να αντιμετωπίσει την νεοσύστατη ΑΠΣ Κούπα Κιλκίς.