Κυριακή 25 Φεβρουαρίου 2018

Το ΚΔΑΠ Άθλος στο Σχολικό Πρωτάθλημα Σκακιού του Νομού Κιλκίς

Δελτίο τύπου ΚΔΑΠ Άθλου Κιλκίς
Το ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ Η ΠΟΛΙΣ διοργάνωσε το Σχολικό Πρωτάθλημα Σκακιού του Νομού Κιλκίς, που έγινε την Κυριακή 25 Φεβρουαρίου 2018, από 10:30 π.μ έως 15:00, στο χώρο εκδηλώσεων του ξενοδοχείου «Victoria» του Κιλκίς.

Στο σχολικό πρωτάθλημα συμμετείχαν μαθητές από την Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση των σχολείων του νομού. Το σύστημα διεξαγωγής των αγώνων ήταν το Ελβετικό των πέντε (5) γύρων.

Στο τέλος του αγώνα απονεμήθηκαν κύπελλα και μετάλλια σε κάθε πρώτο μαθητή και πρώτη μαθήτρια κάθε τάξης.

Από τον Αθλητικό Σύλλογο Άθλος Κιλκίς και το τμήμα Σκακιού του ΚΔΑΠ Άθλος συμμετείχαν οι παρακάτω αθλητές:

Όλοι οι αθλητές έκαναν από 5 αγώνες.

Ο Νίκος Φρεγγίδης και η Ελευθεριάδου Μαρία Ελένη κατέκτησαν την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία τους.

Η Ευαγγελία Φρεγγίδου πήρε μετάλλιο του καλύτερου κοριτσιού και ο Διαμαντίδης είχε στα χέρια του το μετάλλιο με πολύ καλή εμφάνιση αλλά το έχασε την τελευταία στιγμή γιατί το επίπεδο στην κατηγορία του ήταν πάρα πολύ υψηλό.

Συγχαρητήρια δίνουν το Δ.Σ. και ο Πρόεδρος του Συλλόγου στους αθλητές και στον καθηγητή μας Γαβουχίδη Σάββα του τμήματος Σκακιού του ΚΔΑΠ ΑΘΛΟΣ.