Act Business Center

Κυριακή 22 Ιανουαρίου 2017

Δύο στα δύο ο "Αετός" Κιλκίς

Δελτίο τύπου Αετού Κιλκίς
Ξεκίνημα του 2ου γύρου για το πρωτάθλημα Β’ κατηγορίας της ΕΚΑΣΚΕΜ με την ανδρική ομάδα να αγωνίζεται τυπικά εντός έδρας στο γυμναστήριο του Καμπάνη με την ομάδα του Μέγα Αλέξανδρου Λεπτοκαρυάς.

Ο ΑΕΤΟΣ ξεκίνησε δυνατά το 1ο δεκάλεπτο με πολύ καλές επιθετικές επιλογές και καλή άμυνα δημιούργησε μια διαφορά επτά πόντων. Στο 2ο δεκάλεπτο η ομάδα της Λεπτοκαρυάς αντέδρασε μειώνοντας τη διαφορά στους 5 πόντους.

Στο 3ο δεκάλεπτο, που ήταν ίσως το καλύτερο που έχουμε δει φέτος, ο ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ ήταν εξαιρετικός τόσο αμυντικά όσο και επιθετικά και εξασφάλισε μια διαφορά 20 περίπου πόντων και να επικρατεί τελικά εύκολα με 70-55. Έτσι παραμένει πρώτος με 7 νίκες και 1 ήττα στο δρόμο για την άνοδο στην Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα: ΠΑΣ ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ – ΑΣ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑΣ 70-55 (20-13, 32-27, 55-36, 70-55)

Η σύνθεση της ομάδας: Coach: Μπαχταλιάς Κ.

Ανανιάδης 4, Αραβίδης, Βαϊτσούδης 24 (3), Γκρεκός 6, Ιατρού 9, Κακανόπουλος, Λούπος 4, Μανδράς 1, Μαργαριτίδης 5 (1), Νταμοτσίδης 9 (1), Σιδηρόπουλος, Φιλιππίδης 8.

ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ
Το παιδικό τμήμα στην 8η αγωνιστική, πρώτη του 2ου γύρου, για τον Γ’ όμιλο του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚΕΜ, αγωνίσθηκε με την ομάδα του ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ.

Ο ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ επικράτησε πολύ εύκολα με διπλό σκορ, σε ένα αγώνα που χαρακτηρίσθηκε από την εξαιρετική αμυντική λετουργία παρά τα πολλά λάθη.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα: ΠΑΣ ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ – ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ 66-33 (20-11, 34-17, 56-24, 66-33).

Αμοιρίδης 13, Βλαχονάσιος 4, Γκρεκός 2, Δούρος, Ζηρίδης 6, Μαραντίδης, Μπουρουτζάκης, Παπαδόπουλος 2, Πουλτουρτζίδης 10, Σιδηρόπουλος 12 (4), Τζίμος, Τσαρίδης 17.