Κυριακή, 15 Ιανουαρίου 2017

Δύο στα δύο νίκη ο Αετός Κιλκίς

Δελτίο τύπου Αετού Κιλκίς
Το παιδικό τμήμα στην 7η αγωνιστική για τον Γ’ όμιλο του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚΕΜ, νίκησε άνευ αγώνα την ομάδα του ΓΑΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 2011 η οποία δεν προσήλθε.

ΕΦΗΒΙΚΟ ΤΜΗΜΑ
Το εφηβικό τμήμα στην 9η αγωνιστική για το Β’ όμιλο του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚΕΜ αγωνίσθηκε εκτός έδρας με την ομάδα του ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ.

Ο ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ νίκησε εύκολα την ομάδα της Βέροιας με 53-35 έχοντας σε καταπληκτική ημέρα τον Ηρακλή Νταμοτσίδη. Στο 1ο δεκάλεπτο ο ΑΕΤΟΣ ξεκίνησε πολύ καλά με καλή άμυνα δημιούργησε μια διαφορά 6 πόντων. Στο 2ο δεκάλεπτο κυριάρχησαν οι δυνατές άμυνες με τον ΑΕΤΟ να εξασφαλίζει διαφορά 9 πόντων.

Στο 3ο δεκάλεπτο η ομάδα της Βέροιας πίεσε και μείωσε τη διαφορά στους 5 πόντους. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Αετός παίζοντας εκπληκτική άμυνα και με καλές επιθέσεις επικράτησε τελικά εύκολα με 18 πόντους.

Το τελικό σκορ/δεκάλεπτα ήταν: ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ - ΠΑΣ ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ 35-53 (11-17, 19-28, 31-36, 35-53).

Η σύνθεση της ομάδας: Coach Μπαχταλιάς Κ.

Παίκτες: Αμοιρίδης, Αραβίδης, Βακουφτσής 4, Βλαχονάσιος, Γκρεκός 5, Κακανόπουλος, Κολιαδήμας, Λούπος 6, Μανδράς 3, Νταμοτσίδης 26(7), Σιδηρόπουλος 2, Φιλιππίδης 7.