Το Σαββατοκύριακο του ΑΕΤΟΥ άρχισε με φιλικά παιχνίδια με την αντίστοιχη Ακαδημία των ΑΤΡΟΜΗΤΩΝ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑ-Ν.ΣΑΝΤΑΣ στο κλειστό του 2ου Γυμνασίου Κιλκίς.

Έγιναν παιχνίδια για τις ηλικίες αγοριών 2009-2010-2011, 2007-2008, 2003-2004-2005-2006 και κοριτσιών 2003 έως 2007.

Τα παιδιά χάρηκαν το παιχνίδι, έτρεξαν, ίδρωσαν, πανηγύρισαν και όλα μαζί ενωμένα φώναξαν τα ονόματα των Ακαδημιών τους.

Ευχαριστούμε τους ΑΤΡΟΜΗΤΟΥΣ ομάδα, προπονητές και φυσικά τα παιδιά για την παρουσία τους.

1ΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΑΝΔΡΙΚΟΥ ΣΤΗ ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑΞεκίνησαν τα πρωταθλήματα Εφήβων και Β’ Ανδρικού. Να ευχηθούμε καλή αγωνιστική χρονιά με υγεία και επιτυχίες

ΑΝΔΡΙΚΟ ΤΜΗΜΑΓια την 1η αγωνιστική της Β’ Κατηγορίας του Ανδρικού Πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚΕΜ ο ΠΑΣ ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ νίκησε εκτός έδρας την ομάδα του ΑΣ Μέγα Αλέξανδρου Λεπτοκαρυάς στο Λιτόχωρο.

Σε ένα δυνατό παιχνίδι με πολλά λάθη και από τις δύο ομάδες, ο ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ επικράτησε σχετικά εύκολα. Όταν η ομάδα έπαιζε γρήγορο μπάσκετ είχε πολύ καλές στιγμές, ενώ όταν είχε βιαστικές επιλογές όπως στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα της Λεπτοκαρυάς πλησίαζε και ήταν πιο απειλητική.

Το τελικό σκορ ήταν: ΑΣ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑΣ – ΠΑΣ ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ 48-52 (11-15, 24-29, 32-42, 48-52).

Η σύνθεση της ομάδας:

Coach Μπαχταλιάς Κ.

Παίκτες: Ανανιάδης Α. 13, Αραβίδης Δ., Βαϊτσούδης Λ. 4, Γκρεκός Ε. 7, Δαρνάκας Χ. 6, Ιατρού Γ. 4, Λιάπης Δ. 14, Λούπος Α. 4, Μαργαριτίδης Θ., Μανδράς Κ., Σιδηρόπουλος Χ., Φιλιππίδης Γ.

ΕΦΗΒΙΚΟ ΤΜΗΜΑ
Το Εφηβικό τμήμα ξεκίνησε τους αγώνες του στο Β’ όμιλο του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚΕΜ εκτός έδρας στην Έδεσσα με την ομάδα του ΑΣ Πανεδεσσαϊκός.

Η ομάδα μας επικράτησε της ομάδας του ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΥ με 62-52. Στο 1Ο δεκάλεπτο η ομάδα της Έδεσσας ήταν καλύτερη και προηγήθηκε στο σκορ. Στην συνέχεια στο 2ο δεκάλεπτο με πολύ καλή εμφάνιση, ιδιαίτερα στη άμυνα, ο ΑΕΤΟΣ πέρασε μπροστά. Στο δεύτερο ημίχρονο παρά τα πολλά λάθη και τις βιαστικές, λόγω απειρίας, προσπάθειες τελικά νίκησε σχετικά εύκολα.

Το τελικό σκορ/δεκάλεπτα ήταν: ΑΣ ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ – ΠΑΣ ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ 52-62 (18-15, 29-37, 45-54, 52-62).

Παίκτες: Αμοιρίδης Ν. 2, Αραβίδης Α., Βακουφτσής Π. 7, Βλαχονάσιος Ο., Γκρεκός Ε. 18, Κακανόπουλος Α., Λούπος Α. 8, Μανδράς Κ. 1, Νταμοτσίδης Η. 11(2), Σιδηρόπουλος Χ. 5(1), Τσαρίδης Ε., Φιλιππίδης Γ.10.