Δευτέρα 21 Μαρτίου 2016

Νέστος Χρυσούπολης - Εθνικός Νέου Αγιονερίου 1 - 0

Δελτίο τύπου Εθνικού Νέου Αγιονερίου
Ένας καλύτερος Νέστος παρά τις ελλείψεις που είχε πήρε την νίκη με 1 - 0 στο χθεσινό παιχνίδι που διεξήχθη στη Χρυσούπολη και πλέον η ομάδα του Εθνικού ρίχνει το βλέμμα της στους δύο εντός έδρας αγώνες με Λαγκαδά και Απόλλων Καλαμαριάς που θα διεξαχθούν αυτή την εβδομάδα Τετάρτη και Κυριακή αντίστοιχα.

Σκόρερ της συνάντησης ο Γκαντζολάρι στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου (45΄).

Η ομάδα της Καβάλας είχε την πρωτοβουλία σε όλη τη διάρκεια του αγώνα αλλά σε καμιά περίπτωση το κιλκισιώτικο συγκρότημα του Π.Διλμπέρη δεν αρκέστηκε σε ρόλο κομπάρσου.

Προσπάθησε για κάτι καλό, είχε τρεξίματα, είχε φάσεις αλλά ο αντίπαλος ήταν σαφώς ανώτερος και έβαλε στο τσεπάκι του τους τρεις βαθμούς της νίκης αφήνοντας τον Εθνικό με την πικρή γεύση ότι θα μπορούσε να ΄΄πάρει΄΄ τουλάχιστον την ισοπαλία με την καλή εμφάνιση και απόδοση της ομάδας κυρίως στο β΄ ημίχρονο.

Εκεί όπου συντονισμένα και με καλή απόδοση προσπάθησε αλλά δεν αξιοποίησε ευκαιρίες που του δόθηκαν να επιδιώξει μια καλύτερη τύχη από τον χθεσινό αγώνα.

Πλέον το παιχνίδι αυτό ανήκει ήδη στο παρελθόν και τα βλέμματα όλων έχουν ήδη στραφεί στο μεγάλο όπως αναμένεται ματς της Τετάρτης 23 Μαρτίου στο δημοτικό στάδιο Κιλκίς εκεί όπου η νίκη είναι μονόδρομος για τον Εθνικό Ν.Αγιονερίου.

Διαιτητές της αναμέτρησης ήταν οι κ.κ. Γκαραγκάνης, Βρούζος (Πιερίας), Νταβέλας (Μακεδονίας).

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ (Σάκης Παπαβασιλείου): Καραβελίδης, Παυλακάκης, Μπουλγούρας, Σεφερίδης, Μκρτσιάν, Γαμβρέλης, Λάσπατζης (70’ Λαζαρίδης), Γκατζολάρι, Δεσύλλας (87’ Τζοσκούν), Κούτεφ, Μαρκάκης.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΟΥ ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ (Παναγιώτης Διλμπέρης): Γουναρίδης, Δαλιανόπουλος, Μαργαρίτης, Παλάσκας, Μιλκούδης, Κοντζίδης (80’ Μητσιός), Δρόσος (80’ Κουτσάγιας), Παπαδημητρίου, Στεφανίδης, Κοτσαρίδης, Μπελίτσας (57’ Γαλάνης).