Δευτέρα, 30 Απριλίου 2012

Αποτελέσματα των αρχαιρεσιών της Π.Ο.Ε.-Ο.Τ.Α.

Ολοκληρώθηκαν οι εργασίες του 41ου Τακτικού Συνεδρίου της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Εργαζομένων Οργανισμών Τοπικής Αυτοδιοίκησης (Π.Ο.Ε.-Ο.Τ.Α.) με την εκλογή νέου Γενικού Συμβουλίου, Ελεγκτικής Επιτροπής, Αντιπροσώπων στα Ταμεία (Ο.Π.Α.Δ.-Τ.Υ.Δ.Κ.Υ., Τ.Π.Δ.Υ.-Τ.Α.Δ.Κ.Υ. και Τ.Ε.Α.Δ.Υ.-Τ.Α.Δ.Κ.Υ.) και στην Α.Δ.Ε.Δ.Υ. Το 41ο Τακτικό Συνέδριο της Π.Ο.Ε.-Ο.Τ.Α. διεξήχθη από τις 24 έως τις 27 Απριλίου 2012 στη Θεσσαλονίκη. Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αρχαιρεσιών της Π.Ο.Ε.-Ο.Τ.Α. έχουν ως εξής:
Α’: ΓΙΑ ΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ: 576
ΨΗΦΙΣΑΝ: 464
ΕΓΚΥΡΑ: 457
ΑΚΥΡΑ: 004
ΛΕΥΚΑ: 003
1. Π.Α.Σ.Κ.Ε.-Ο.Τ.Α.: 234 Ψήφοι – 18 (18 έδρες) – 51,20% (49,77%)
2. Δ.Α.Κ.Ε.-Ο.Τ.Α.: 094 ψήφοι – 07 (06 έδρες) – 20,57% (16,13%)
3. Α.Σ.Κ.-Ο.Τ.Α.: 078 ψήφοι – 06 (03 έδρες) – 17,07% (08,44%)
4. ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ: 033 ψήφοι – 03 (01 έδρα) – 07,22% (04,37%)
5. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ: 006 ψήφοι – 00 (00 έδρες) – 01,31% (00,00%)
6. ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΕΝΩΤΙΚΗ : 012 ψήφοι – 01 (00 έδρες) – 02,62% (00,00%)
Μέλη του 35μελούς Γενικού Συμβουλίου της Π.Ο.Ε.-Ο.Τ.Α. εκλέγονται οι:
1. ΜΠΑΛΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΜΗΣ – Δήμος Γλυφάδας 2. ΤΡΑΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – Δήμος Νίκαιας-Ρέντη
3. ΤΣΟΥΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – Δήμος Αιγάλεω
4. ΚΡΕΤΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – Δήμος Σπάτων-Αρτέμιδος
5. ΧΑΡΔΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – Ε.Δ.Σ.Ν.Α.
6. ΝΤΑΝΑΣΗ ΚΕΡΑΣΙΑ – Δήμος Θηβαίων
7. ΣΑΡΤΖΕΤΑΚΗΣ ΕΥΤΥΧΗΣ – Δήμος Ηρακλείου Κρήτης
8. ΚΑΡΑΒΙΩΤΗΣ ΘΩΜΑΣ – Δήμος Κορδελιού-Ευόσμου
9. ΡΕΤΖΕΠΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ – Δήμος Αμπελοκήπων-Μενεμένης
10. ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ – Δήμος Κερατσινίου-Δραπετσώνας
11. ΤΑΤΑΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ – Δήμος Κιλκίς 12. ΧΡΥΣΑΦΙΔΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ – Δήμος Μεσσήνης
13. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – Δήμος Αρταίων
14. ΚΟΥΤΣΙΜΠΕΛΗΣ ΗΛΙΑΣ – Δήμος Αθηναίων
15. ΤΣΑΠΡΑΣΙΔΗΣ ΚΙΜΩΝ – Δήμος Δράμας
16. ΣΟΥΛΟΥΚΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ – Δήμος Λαρισαίων
17. ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ – Δήμος Καλαμαριάς
18. ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ – Δήμος Καρδίτσας
19. ΠΟΛΥΜΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ – Δήμος Αθηναίων
20. ΠΟΛΥΖΩΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ – Παιδικοί Σταθμοί Δήμου Αθηναίων
21. ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – Δήμος Ξάνθης
22. ΧΑΒΔΟΥΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ – Δήμος Αμπελόκηπων-Μενεμένης
23. ΚΟΣΚΙΝΑΣ ΣΩΖΩΝ – Δήμος Τρίπολης
24. ΤΑΤΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ – Δήμος Αθηναίων
25. ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – Δήμος Χερσονήσου
26. ΜΠΙΖΑΣ ΘΩΜΑΣ – Ε.Δ.Σ.Ν.Α.
27. ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΔΗΣ ΜΗΝΑΣ – Δήμος Νεάπολης-Συκεών
28. ΓΙΑΛΑΜΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ – Δήμος Λαρισαίων
29. ΓΚΙΤΑΚΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ – Δήμος Πειραιά
30. ΚΑΤΣΟΥΡΟΣ ΜΑΡΙΟΣ – Δήμος Καλλιθέας
31. ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – Δήμος Χαλκιδέων
32. ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – Δήμος Νέας Ιωνίας
33. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ – Δήμος Βύρωνα
34. ΛΟΙΖΟΣ ΗΛΙΑΣ – Δήμος Ηρακλείου Αττικής
35. ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – Δήμος Βάρης-Βούλας-Βουλιαγμένης
Β’: ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ ΣΤΗΝ Α.Δ.Ε.Δ.Υ. ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ: 576
ΨΗΦΙΣΑΝ: 464
ΕΓΚΥΡΑ: 458
ΑΚΥΡΑ: 005
ΛΕΥΚΑ: 001
1. Π.Α.Σ.Κ.Ε.-Ο.Τ.Α.: 234 Ψήφοι – 58 (64 αντιπρόσωποι) – 51,09% (50,22%)
2. Δ.Α.Κ.Ε.-Ο.Τ.Α.: 096 ψήφοι – 24 (20 αντιπρόσωποι) – 20,96% (16,18%)
3. Α.Σ.Κ.-Ο.Τ.Α.: 075 ψήφοι – 18 (11 αντιπρόσωποι) – 16,37% (08,32%)
4. ΑΓΩΝΙΣΤ. ΚΙΝΗΣΕΙΣ: 037 ψήφοι – 09 (05 αντιπρόσωποι) – 08,08% (03,93%)
5. ΔΗΜ. ΑΝΑΤΡΟΠΗ: 007 ψήφοι – 01 (00 αντιπρόσωποι) – 01,52% (00,00%)
6. ΑΝΕΞ. ΕΝΩΤΙΚΗ: 011 ψήφοι – 03 (00 αντιπρόσωποι) – 02,40% (00,00%)
Σε παρένθεση είναι οι έδρες και τα ποσοστά που είχαν οι παρατάξεις στις αρχαιρεσίες του 2009 στο 38ο Τακτικό Συνέδριο των Χανίων.

1 σχόλιο :

  1. ΤΑΤΑΡΙΔΗ, ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗ ΝΙΚΗ ΣΟΥ, ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΠΟΛΕΙΣΜΟΥΣ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΛΕΕΙ ΤΟ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΟΘΕΙΑ. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΣ;

    ΑπάντησηΔιαγραφή